Görüşlerinizi
Paylaşın
ATO BAŞKANI BARAN TIP BAYRAMINI ÇİÇEKLERLE KUTLADI

BARAN: "TÜRKİYE'NİN SAĞLIK ALANINDAKİ BAŞARILARININ MİMARI SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZDIR"

15 MART 2019-Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye'nin sağlık turizminde dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu, bu başarının mimarlarının sağlık çalışanları olduğunu belirterek, hekimler başta olmak üzere sağlık hizmetlerinin tüm kademelerinde görev alan sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.

ATO Başkanı Baran, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle ATO'nun 56 No'lu Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı Raşit Mandıroğlu'nu Yenimahalle'de hizmet veren bir Diyaliz Merkezi'nde ziyaret etti. Merkezde görev yapan hekim, hemşire ve diğer tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutlayan Baran, sağlık çalışanlarına çiçek hediye etti ve pasta kesti. Hekim ve diğer sağlık personeliyle sohbet eden Baran, ülkelerin gelişmişlik düzeyinin göstergelerinden birinin sağlık hizmetleri olduğunu söyledi. Türkiye'nin sağlık turizminde tercih edilen bir ülke konumuna geldiğini anlatan Baran, "Türkiye sunduğu kaliteli sağlık hizmeti nedeniyle sağlık turistinin ziyaret ettiği bir ülke. Kaliteli sağlık hizmetinden bahsederken son teknoloji ürünü teşhis ve tedavi cihazları içinde olsa da asıl sözünü ettiğimiz yetişmiş insan gücüdür. Ülkemizin sağlık alanındaki başarılarının mimarı sağlık çalışanlarımızdır" dedi.

Sağlık tesislerinde, doktorundan, bankoda hasta karşılayan çalışanına kadar herkesin en üst düzeyde sağlık hizmetini hastaya sunabilmek için gayret gösterdiğine dikkat çeken Baran, "İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu saygın ve onurlu mesleği büyük fedakârlıkla yerine getiren doktorlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımızın, insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp bayramını içten dileklerimle kutluyorum" diye konuştu. Baran, sağlık hizmetlerinde özel sektörün çok başarılı hizmetler verdiğini de kaydetti.

Baran'ın Raşit Mandıroğlu'nu ziyaretine Sağlık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ekrem Akdoğan da eşlik etti. Baran, diyaliz merkezinde tedavi gören hastalarla da yakından ilgilendi.